Wielozadaniowość, robota pod naciskiem czasu to podstawowe wyzwania

Aktualnie niesłychanie dużo rozpowiada się o tym, żeby zwracać uwagę na rozwój osobisty, dzięki któremu istnieje możliwośćspojrzeć z dystansem na prywatne życie, a co najważniejsze- polepszyć oraz usprawnić swojeoperowanie w życiu.

Dzisiejsze czasy sprawiają, że ludzie żyją w ciągłym biegu. Wielozadaniowość, robota pod naciskiem czasu to standardowe zadania, przed którymi staje każdy zaangażowany zawodowo. Częstokroć masa obowiązków czy naglące terminy potrafią uczynić, że dana osoba będzie miała problem z dokonaniem powierzonych jej zleceń, może też pojawić się wypalenie zawodowe i brak chęci do działania.

W takim przypadku bardzo pomocna jest umiejętność jaką jest zarządzanie czasem. Ma to polepszyć spełnianie wszelkich powierzonych zadań, ale również sprawić, żeby praca nie była źródłem bezradności.

Jedną z bardziej znanych taktyk kontrolowania czasem jest technika pomorodo. Polega ona na zrobieniu spisu obowiązków do wykonania a ponadto czasomierza. Ustawienie czasomierza np na 25 minut pozwoli na zrobienie jednego z ustalonych obowiązków całościowo albo częściowo. Po tym czasie kluczowe jest zrobienie sobie przerwy- pochodzenie po pokoju, krótkie ćwiczenia albobyle co, co pozwoli  się rozluźnić.

Po tym nastawia się czasomierz na następne 25 minut, aby dalej robić zlecenia ze spisu. Po czwartym powtórzeniu pracy przez 25 minut robi się długą przerwę pozwalającą na odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *